Aftabedel Print Banner
چهارشنبه 2 مهر 1399 / 12:39|کد خبر : 10382|گروه : اخــبــار زنــان

برگزاری مراسم تجلیل از خواهران بازنشسته سپاه بیت المقدس کردستان؛

زنان نقش بسیار تأثیرگذار و برجسته‌ای در دوران هشت سال دفاع مقدس داشتند/ دشمن با به راه انداختن جنگ در ایران هدفش تغییر نظام بود + تصویر

زنان نقش بسیار تأثیرگذار و برجسته‌ای در دوران هشت سال دفاع مقدس داشتند/ دشمن با به راه انداختن جنگ در ایران هدفش تغییر نظام بود + تصویر

فرمانده سپاه بیت المقدس کردستان با تأکید بر اینکه زنان نقش بسیار تأثیرگذار و برجسته‌ای در انقلاب اسلامی و دوران هشت سال دفاع مقدس ایفا نمودند، تصریح کرد: زنان و بانوان جامعه در انقلاب اسلامی دوشادوش مردان انقلابی در مبارزه با رژیم ستم‌شاهی حضور داشتند و در شکل‌گیری نظام مقدس جمهوری اسلامی بسیار محوری و مؤثر عمل کردند.

به گزارش خبرنگار آفتاب دل، سردار سید صادق حسینی فرمانده سپاه بیت المقدس کردستان صبح امروز در همایش تجلیل از خواهران پایور بازنشسته سپاه بیت اتلمقدس کردستان که به مناسبت هفته دفاع مقدس در سنندج برگزار شد اظهار کرد: بعد از پیروزی انقلاب اسلامی نقش‌آفرینی بانوان در عرصه اجتماعی برجسته‌تر شد.

 

وی با بیان اینکه انقلاب اسلامی به زنان ایرانی هویت بخشید، نقش زنان را بعد از انقلاب، برجسته، شاخص و تاثیرگذار دانست و گفت: هویت‌بخشی انقلاب به زن مسلمان ایرانی زمینه ترقی و تعالی زنان را پس از انقلاب اسلامی در این کشور فراهم آورد.

 

فرمانده سپاه بیت‌المقدس کردستان خاطرنشان کرد: بانوان ایران اسلامی در طول هشت سال جنگ ‌تحمیلی نیز فراتر از انتظار چه بعنوان اعزامی و چه بعنوان تبلیغی و جهاد سازندگی در دورترین روستاها حضور پیدا می‌کردند.

 

وی با بیان اینکه دوران 8 سال دفاع مقدس جلوه‌ای از حضور، تعامل، همکاری و تعاون همه اقشار جامعه بود، عنوان کرد:‌ با آغاز جنگ تحمیلی اقشار جامعه از پیر و جوان و زن و مرد دوشادوش هم در مقابل متجاوزان بعثی از کیان اسلامی دفاع کردند.

 

وی اذعان کرد: رزمندگان انقلاب اسلامی در طول هشت سال جنگ‌ تحمیلی در جبهه‌های حق علیه باطل در خط مقدم در جنگ سخت‌ترین شرایط در مقابل با دشمن متجاوز ایستادگی کردند.

 

فرمانده سپاه بیت‌المقدس کردستان با تاکید براینکه بانوان نقش مهمی در پشتیبانی از جبهه‌ها در طول هشت سال جنگ تحمیلی داشتند، اذعان کرد: در مجموع زنان نقش بسیار تأثیرگذار و برجسته‌ای در انقلاب اسلامی داشتند و دوشادوش مردان انقلابی در مبارزه با رژیم ستم‌شاهی حضور داشتند و در شکل‌گیری نظام مقدس جمهوری اسلامی بسیار محوری و مؤثر عمل کردند.

 

به گفته وی، با شروع جنگ تحمیلی بانوان انقلابی ایران اسلامی با مشارکت در برنامه‌های مختلف بهترین پشتیبانی‌ را از رزمندگان جبهه و جنگ کردند و هرگز حاضر به خالی کردن صحنه مقابله با دشمنان نشدند.

فرمانده سپاه بیت المقدس کردستان گفت: نقش بانوان کردستانی در عرصه دفاع از نظام بیشتر از بانوان شهرهای دیگر بود، چرا که آنها بخاطر نفوذ دشمن داخل شهرها حتی در خانه‌های خود امنیت نداشتند. 

سردار حسینی اظهار کرد: زنان با حضور در عرصه‌های مختلف نبرد، اسارتگاه‌های رژیم بعثی، پشت جبهه‌های حق علیه باطل، بیمارستان‌ها و تدارکات چنان غیرت مردانه‌ای از خود نشان دادند که دشمن در برابر اراده و ایستادگی آنان مجبور به عقب‌نشینی شد.

 

وی اضافه کرد:‌ نقش‌آفرینی زنان موضوع محوری جمهوری اسلامی است چراکه نقش بانوان ایران زمین در پیروزی انقلاب، تثبیت نظام و دفاع مقدس کمتر از مردان نبوده است.

 

وی با اشاره به اینکه  مردم کردستان به دلیل مرزی بودن در دوران جنگ تحمیلی به صورت مستقیم با دشمنان درگیر بودند، گفت:  زمانی که فرزندان این آب‌وخاک در جبهه مقابل دشمنان ایستادگی می‌کردند و شهرهای این دیار مورد اماج حمله هوایی رژیم بعث قرار می‌گرفت، شیرزنان کرد کردستانی خانواده را اداره می‌کردند.

 

فرمانده سپاه بیت‌المقدس تصریح کرد: اگر صبوری و فداکاری مادران و همسران شهدا و ایثارگران که در جبهه‌های حق علیه باطل حضور یافتند نبود، سرنوشت انقلاب نیز مشخص نبود.

 

وی گفت: مادران و همسران ایران در هشت سال دفاع مقدس فرزند و همسر خود را با رضایت قلبی  برای حفظ ارزش‌های  دینی و انقلاب راهی جبهه‌های  نبرد حق علیه باطل کنند.

 

 

در ادامه حجت الاسلام علی جعفر نژاد نماینده ولی فقیه در سپاه بیت المقدس کردستان با اشاره به اهمیت و چگونگی 8 سال دفاع مقدس اظهار داشت: در طول ۴۱ سال از عمر پربرکت انقلاب اسلامی همه در دفاع از انقلاب، حریم ولایت، ناموس ایرانی و... حضور داشتند، ولی در این میان نقش زنان پررنگ تر بوده است.

 

وی با بیان اینکه صدام با ادعای حق مالکیت جنگ را شروع کرد گفت: دشمن با به راه انداختن جنگ در ایران هدفش تغییر نظام بود و وقتی روحیه ایثار و مقاومت مردم را دید و نتیجه ای نگرفتند این بار تصمیم گرفتند که سراغ تغییر رفتار بروند تا اعتقادات را تغییر دهنداما همواره اهداف و نقشه های دشمنان شکست خورد.

 

وی افزود: باید از تجربیات هشت سال دفاع مقدس عبرت بگیریم و ان را در زندگی های خود به کار ببریم چرا که روحیه ی ایثار و مقاومتی که رزمندگان ما داشتند مثال زدنی است.

 

دشمن با به راه انداختن جنگ در ایران هدفش تغییر نظام بود

 

حجت الاسلام جعفر نژاد تاکید کرد: پرواضح است که رزمندگان اسلام در دوران جنگ تحمیلی با تاسی به نهضت حسینی و با دین مداری و ولایت پذیری در نابرابرترین شرایط توانستند حماسه مقاومتی کم نظیر در تاریخ خلق کنند و ادامه این مسیر در وضعیت فعلی و جنگ اقتصادی و فرهنگی دشمن نیز بیش از هر زمان دیگری ضرورت دارد.

 

وی گفت: شهدای حماسه دفاع مقدس برای دفاع از دینی انقلابی که به دنبال سعادت دنیا و آخرت انسانهاست جان خود را نثار کردند و این شهدا از نظر علم و عرفان دینی نسبت به دیگران برجسته تر بودند.

 

وی افزود: دوران دفاع مقدس نشان داد که اگر اراده عمومی، همبستگی و اتحاد ملت با ایمان، مقاومت و ایثار عجین شود هیچ قدرتی در برابر آن یارای ماندن نخواهد داشت.

 

زنان ما در دوران دفاع مقدس حماسه‌سازان گمنام بودند

 

بتول سرکانی مسئول بسیج جامعه زنان استان کردستان در ادامه با اشاره به نقش زنان در دفاع مقدس اظهار داشت:  در طول دوران هشت سال جنگ تحمیلی زنان ما با ایثار و فداکاری  در پشت جبهه‌های نبرد مردان را حمایت می‌کردند و برای دفاع از این آب و خاک گام برداشتند.
 


 وی با بیان اینکه زنان ما در آن دوران حماسه‌سازان گمنامی بودند که درس شجاعت و ایثار را به فرزندان خود می‌آموختند، بیان کرد: خاطره‌ ۸ سال دفاع مقدس تجربه‌ به یادماندنی وسیعی است که در آن دوران دلیر مردان و شیر زنان حماسه آفریدند.


 
نسل امروز باید با آرمان های شهدا آشنا شوند و بدانند که زنان این خطه در دوران انقلاب و جنگ تحمیلی چگونه پا به پای مردان در مقابل دشمنان این نظام ایستادند و خون خود را فدای این نظام کردند.

 


وی بیان کرد: امنیت و آرامش امروز ما مرهون خون و جانفشانی هایی است که شهدای ما با شاخصه های ایمان، تقوا، ایثار، از خود گذشتگی و شجاعت به ارمغان آورده اند و ما نیز باید با ادامه راه شهدا در راستای حفظ این آرمان ها تلاش کنیم.


در پایان این مراسم از 24 نفر از خواهران بازنشسته سپاه بیت المقدس کردستان تجلیل بعمل آمد.

 


انتهای پیام/برچسب ها :


نظرات کاربران :

اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید!

دیدگاه های ارسالی شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نام *
 

کد امنیتی
 
   

ADS

اینجا محل تبلیغات شماست

ADS

 
جدیدترین ها / پربازدیدترین ها
Aftabedel Telegram Channel