Aftabedel Print Banner
دوشنبه 23 تیر 1399 / 10:32|کد خبر : 10226|گروه : اخــبــار زنــان

محجبه های بد حجاب؛

چادرهایی که بوی فاطمیه نمی دهند

چادرهایی که بوی فاطمیه نمی دهند

امروزه می بینیم که با آمدن انواع چادرهای به اصطلاح، عربی، لبنانی، دانشجویی ، ملی و ... به راحتی با نام چادر بد حجابی را ترویج می کنند چرا که گاهی شکل و شمایل این چادرها نشان می دهد که تنها چیزی که از این چادرها استنباط نمی شود رنگ و بوی حجاب فاطمی است.

به گزارش آفتاب دل، چادر کلمه ای است که در درون خود هزاران معنا همراه با عفاف نهفته است، پوششی که همه آن را یک حجاب کامل دانسته و از نزدیک آن را لمس کرده اند، خصوصا مادران قدیمی که با لباس های سنتی و محجبه ی خود برای حفظ عفاف همیشه چادری را در جلوی نامحرمان بر سر داشتند و اگر آن چادر اصیل و ساده ایرانی حفظ شود مسلماً زیباترین، بهترین و با حجاب ترین نوع چادر محسوب می شود.

 


اما متاسفانه امروزه می بینیم که با آمدن انواع چادرهای به اصطلاح، عربی، لبنانی، دانشجویی ، ملی و ... به راحتی با نام چادر بد حجابی را ترویج می کنند چرا که گاهی شکل و شمایل این چادرها نشان می دهد که تنها چیزی که از این چادرها استنباط نمی شود رنگ و بوی حجاب فاطمی است.

 


در حقیقت انگار فراموش کرده ایم که هر پوششی، پوشیدگی نیست و ارزش چادر را به اندازه ی یک شنل پایین آورده ایم، چادری که در واقع هزاران معنای نهفته در خود دارد و پیوندی عمیق با حیا و عفاف.

 


 پوشیدن چادر با خود سختی هایی را به همراه دارد(و البته این سختی ها ظاهری است)اما افردی که این سختی را انتخاب میکنند و به واسطه ی این پوشش نادرست تاثیر چادر را خنثی میکنند و انسان را متعجب میسازند! 

 


 حتما شما هم دیده‌اید دخترانی که چادر را بخشی از تیپ خود می‌دانند و گویا با استفاده از چادر می‌خواهند چهره خود را قاب بگیرند. بعد هم در قواره یک فعال اجتماعی ظاهر می‌شوند و هر روز عکس‌های مختلفشان را این طرف و آن طرف منتشر می‌کنند تا محرم و نامحرم لایکشان کنند.

 


بحث ما در مورد دختری است که چادر یا حجاب کامل را بخاطر اصول اعتقادی خود انتخاب میکند ولی موهایش را کاملا نمی پوشاند و یا آرایش میکند و لباسی نامناسب با شأن خود و چادرش به تن میکند! انگار چیزی به نام حیا را که هسته ی اصلی حجاب است را فراموش کرده!

 


اما حقیقتا این نوع پوشش که باعث انگشت نما شدن فرد در جامعه می‌شود، مصداق لباس شهرت نیست؟ 

 


چادری های بد حجاب از بیخ و بن ضدحجاب است


یکی از بانوان سنندجی در گفتگو با خبرنگار طنین یاس اظهار داشت: در استان کردستان با توجه به اینکه زنان استان  ما از پوشش سنتی استفاده می کنند بسیار کم پیش می آید که از چادر استفاده کنند اما در این نوع پوشش حجاب کامل دیده می شود چرا که لباس های کُردی بلند با روسری هایی کاملا پوشیده بر سر دارند.

 


وی گفت: هر چند شاید حدود 10 درصد از بانوان در شهر سنندج چادری باشند که با توجه به اینکه چادر ساده یک چادری زیا و اصیل ایرانی است اما متاسفانه یک نوع بد حجابی را در حال ترویج هستند زیرا با اینکه چادر بر سردارند اما موهای رنگ کرده خود را بیرون آورده، شلواری ساق کوتاه بر پا داشته و مانتویی جلو باز بر تن دارند که هیچ نوع رنگ و بویی از حجاب در آن دیده نمی شود.

 


وی خاطر نشان کرد: حجاب باید در مسیر عفاف، حیا و پوشیدگی تعریف شود، اما این فرهنگ جدید و ابداعی که از قضا وارداتی هم نیست و ساخت ذهن خلاقانه برخی از بانوان است، حجاب جدیدی را معرفی کرده که در مسیر خودنمایی تعریف می‌شود و از بیخ و بن ضدحجاب است.

 


یکی از واحدهای تولیدی مانتو در گفتگو با خبرنگار طنین یاس اظهار داشت: امروزه زنان و دختران جامعه امروزی ما یا کمتر از چادر استفاده می کنند و یا اگر هم استفاده کنند از اوع های عربی و دانشجویی است که با بحث عفاف و حجاب مغایرت دارد زیرا استفاده از آرایش توام با استفاده از چادر، بیرون قراردادن موی سر از چادر، استفاده از البسه های جدیدی که به اسم چادر رواج یافته اند و کمترین شباهتهایی با چادر دارند و نقائصی حیرت آور در تامین حجاب داشته و به وضوح از یک مانتو حتا از پوشیدگی کمتری برخوردارند .

 


وی گفت:  بسیاری از شخصیت های حقوقی کشورمان نیز به این موضوع بی توجهند و از جمله آن می توان به حضور برخی خانم های به اصطلاح چادری با رفتار و حجاب نامناسب در صداوسیما و رفتارهای نامناسب آنها با مخاطبین روی آنتن اشاره کرد که از ضعف آنان در پوشش شروع شده و تا رفتارهای بیرون از متانت مورد نظر اسلام گسترش می یابد


 
حجاب سنگر زن مسلمان برای حضوری فعال در جامعه است


شهلا ناصری کارشناس علوم اجتماعی در گفتگو با خبرنگار آفتاب دل خاطر نشان کرد: حجاب فاطمی از حضرت فاطمه (س) بر ما رسیده است،  حجابی که گردی صورت مادرزاد، مچ دستان بی زیور، برجستگی های بدن و ماهیچه های پا و سینه و... را می پوشاند و زن را از هرگونه سوء استفاده حتی نگاهی نامحرم و نامبارک حفظ می کند.

 


وی گفت: حجاب سنگر زن مسلمان برای حضوری فعال در جامعه و حفظ شؤنات او در تعامل با مردان است، حجابی که زاییده عفت و عفتی که فرزند حیاء زن مسلمان است.

 


وی افزود: یکی از امتیازات انسان، در مقایسه با موجودات دیگر، تهیه پوشش مناسب برای اندام خویش است. براین اساس، پوشش یکی از شؤون و ویژگی های انسان به شمار می آید اما متاسفانه امروزه چادری هایی وجود دارند.

 


ناصری ادامه داد: اسلام حجاب را برای زنان متناسب با شئوناتشان با تعدیل و نظم مناسب و به دور از افراط و تفریط، سهل انگاری مضر یا سختگیری بی مورد به جامعه بشری ارزانی داشته است.

 


وی خاطر نشان کرد: با اندکی تدبر در آیات قرآن فلسفه حجاب را به گونه ای صریح می توان احترام و نگه داشتن حرمت زن دانست: کسی که به عظمت حجاب پی ببرد؛ می فهمد بی حجابی و بدحجابی ثمره عدم معرفت و شناخت حقیقی جایگاه زن در نظام هستی است.

 


انتظار می رود تا دست اندرکاران نظارت بر عرضه محصولات در بازار از ترویج و توزیع چادرهای بد حجاب با نام حجاب در داخل کشور جلوگیری نمایند.

 


انتهای پیام/

 برچسب ها :


نظرات کاربران :

اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید!

دیدگاه های ارسالی شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نام *
 

کد امنیتی
 
   

ADS

اینجا محل تبلیغات شماست

ADS

 
جدیدترین ها / پربازدیدترین ها
Aftabedel Telegram Channel