Aftabedel Print Banner
دوشنبه 5 مرداد 1394 / 11:07|کد خبر : 1|گروه : اخــبــار زنــان

راه اندازی مرکز مطالعات و بیمارستان ویژه زنان مطالبه بانوان کردستانی از رییس جمهوری

راه اندازی مرکز مطالعات و بیمارستان ویژه زنان مطالبه بانوان کردستانی از رییس جمهوری

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری کردستان ایجاد و راه اندازی بیمارستان ویژه زنان و زایمان در استان، راه اندازی مرکز مطالعات زنان، ایجاد خانه بانوان هنرمند، افزایش فضاهای فرهنگی و ورزشی ویژه بانوان را از مطالبات بانوان استان از رییس جمهوری عنوان کرد.

به گزارش آفتاب دل، لیلا آژیر روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: هم اکنون با توجه به آمارهایی که وجود دارد آمار بیکاری در میان زنان و دختران تحصیلکرده استان در بسیاری از زمینه ها بیشتر از مردان است و انتظار داریم این مهم در سفر دولت به استان مورد توجه قرار گیرد.

وی گفت: زنان و دختران ما در زمینه های مختلف دارای توانمندی های بسیار بالایی هستند و انتظار داریم زمینه های لازم برای استفاده از این ظرفیت ها و پتانسیل ها فراهم شده و توانایی این بانوان در جامعه بکارگیری شود.

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری کردستان کمبود فضاهای فرهنگی ویژه بانوان در تمامی شهرستان های استان را یکی دیگر از مشکلات حوزه بانوان استان ذکر کرد و افزود: ما در صدد ایجاد فرهنگ سرای بانوان در استان هستیم و امید می رود این مساله در سفر رییس جمهوری مدنظر قرار گیرد.

او اظهار کرد: هم اکنون نرخ مشارکت اجتماعی و سیاسی بانوان استان در جامعه پایین است و این مهم نیازمند راهکارها و فراهم کردن زمینه های لازم است و از دولت انتظار می رود این زمینه ها را فراهم کند.

آژیر ایجاد و راه اندازی بیمارستان ویژه زنان و زایمان در استان، راه اندازی مرکز مطالعات زنان، ایجاد خانه بانوان هنرمند، افزایش فضاهای فرهنگی و ورزشی ویژه بانوان و ایجاد پارک بانوان در تمام شهرستان ها را از دیگر مطالبات بانوان استان از رییس جمهوری عنوان کرد.

او همچنین خواستار توانمند سازی و آموزش بانوان در قالب مشاغل خانگی و اختصاص اعتباراتی برای بسط و گسترش این مهم در سطح استان شد و گفت: گسترش مشاغل خانگی راهکاری کوتاه مدت و زود بازده برای خروج از بیکاری است.

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری کردستان توجه به آموزش زنان روستایی، مهارت آموزی و فراهم کردن زمینه های لازم برای اشتغال آنان را از دیگر مطالبات بانوان استان ذکر کرد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه فعالیت های موثری در حوزه های مختلف فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی بانوان در استان انجام شده اما کافی نیست گفت: اجرای طرح جهاد آموزشی در روستاها، حمایت از سازمان های مردم نهاد ویژه بانوان و گسترش ورزش های همگانی بانوان از جمله اقدامات انجام شده در استان است.

آژیر ایجاد اشتغال از طریق موسسه های اعتبارات خُرد مالی و شرکت های تعاونی زنان با همکاری بانک کشاورزی و صندوق کارآفرینی امید، تشکیل صندوق اعتباری خُرد زنان روستایی، فراهم کردن زمینه مشارکت بیشتر بانوان در جامعه و برگزاری دوره های اموزشی مختلف را از دیگر اقدامات انجام شده در حوزه بانوان در استان دانست.

وی در پایان اظهار امیدواری کرد با سفر رییس جمهوری و هیات دولت بسیاری از مسائل و مشکلات استان در حوزه های مختلف بویژه حوزه بانوان و خانواده رفع و زمینه استفاده از توانمندی های بانوان استان در جامعه فراهم شود.

انتهای پیام/برچسب ها :

آژیر- کردستان- زنان - اشتغال - بیکاری

نظرات کاربران :

مژده [دوشنبه 5 مرداد 1394 | 15:53] پاسخ

این مطلب واقعا باید بهش توجه شود . ممنون .

دیدگاه های ارسالی شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نام *
 

کد امنیتی
 
   
 
جدیدترین ها / پربازدیدترین ها
Aftabedel Telegram Channel