گالری تصویر سخت کوشی هایی از دل یک زندگی روستایی در کردستان از نگاه دوربین

به گزارش آفتاب دل، اینجا نه مانند شمال نامدار است و نه مثل پایتخت پر اتفاق. ساده و صمیمی به رنگ مردمان بی‌پیرایه‌اش و همین دلیل خوبی برای سفر کردن و رفتن به دل مردمانش است.

 

خانه‌ها به صورت ساده و چهار دیواری و بدون سقف است. وسایل زندگی بسیار ساده‌تر از آن‌چه که در روستا (به ویژه شرایط سخت و کم امکانات دوره‌های پیشین) بوده در هوار موجود است.

 

در دهه اخیر زندگی هوارنشینی و زندگی در هوار کمتر شده است اما هم‌چنان برخی از روستاها که تعداد آنها زیاد نیست چند ماه از سال را در مناطق مرتفع کوهستانی سپری می‌کنند در واقع دلیل اصلی این کوچ عمومی، به علت دست‌یابی به چراگاه‌های بهتر در مناطق مرتفع است که دیرتر در فصل تابستان به علت برودت هوا از بین می‌رود.

 

خانه‌ها به صورت ساده و چهار دیواری و بدون سقف است. وسایل زندگی بسیار ساده‌تر از آن‌چه که در روستا (به ویژه شرایط سخت و کم امکانات دوره‌های پیشین) بوده در هوار موجود است. در دهه اخیر زندگی هوارنشینی و زندگی در هوار کمتر شده است اما هم‌چنان برخی از روستاها که تعداد آنها زیاد نیست چند ماه از سال را در مناطق مرتفع کوهستانی سپری می‌کنند در واقع دلیل اصلی این کوچ عمومی، به علت دست‌یابی به چراگاه‌های بهتر در مناطق مرتفع است که دیرتر در فصل تابستان به علت برودت هوا از بین می‌رود.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

عکس از علی احمدرمایی

انتهای پیام

ADS

اینجا محل تبلیغات شماست

ADS

 
جدیدترین ها / پربازدیدترین ها
Aftabedel Telegram Channel