گالری تصویر آثار و اشیای تاریخی موزه سنندج به روایت تصویر

 

شهر سنندج مرکز استان کردستان در فاصله 485 کیلومتری جنوب غربی تهران قرار گرفته و ارتفاع این شهر از سطح دریا 1480 متر بوده و در سال 1046 هجری قمری در زمان حکومت سلسله صوفیه و دوران شاه صفی و توسط سلیمان خان اردلان به‌عنوان مرکز حکومت انتخاب شد.

نام سنندج معرب «سنه‌دژ» است که هم‌اکنون نیز مردم مناطق کردنشین سنندج را سنه می‌نامند، این شهر به علت مرکزیت در گذشته دارای مساجد، ابنیه، عمارات و بازار قدیمی بوده و بیشترین تعداد جاذبه‌های این شهر را تشکیل می‌دهند.

از مهم‌ترین جاذبه‌های گردشگری و اماکن دیدنی این شهر می‌توان به موزه سنندج اشاره کرد که در خیابان امام(ره)، کوچه حبیبی و در بخش بیرونی عمارت ملالطف‌الله شیخ‌الاسلام که امروزه به خانه سالار سعید مشهور بوده، قرار دارد و در آن آثار و اشیاء تاریخی کشف شده از استان و سایر نقاط ایران به نمایش گذاشته شده است.

اروسی موزه سنندج یکی از نمونه‌های بی‌نظیر هنر اروسی‌سازی و کار استادکاران سنندجی بوده و عمارت ملالطف‌الله شیخ‌الاسلام از بناهای باقیمانده دوره قاجار است، آنچه در ادامه مشاهده می‌کنید حاص گزارش تصویری خبرنگار تسنیم از آثار و اشیاء تاریخی موزه این شهر است.

منبع: تسنیم

 

انتهای پیام/

 

ADS

اینجا محل تبلیغات شماست

ADS

 
جدیدترین ها / پربازدیدترین ها
Aftabedel Telegram Channel